2018

dr Hendrie Weisinger w gronie partnerów HR Development

dr Hendrie Weisinger, psycholog, konsultant, mówca, autor książek: „Emotional Intelligence at Work”, „The Emotionally Intelligent Financial Advisor”, „The Emotionally Intelligent Real Estate Agent”, „Dr. Weisinger’s Anger Workout Book”, „Anger at Work”, „The Power of Positive Criticism”,The Genius of Instinct”, „Nobody’s Perfect”.

Dr Hendrie Weisinger uzyskał stopień doktora na Uniwersytecie w Kansas i jest psychologiem specjalizującym się w zakresie psychologii zarządzania i psychologii klinicznej. Jest wiodącym autorytetem w zakresie inteligencji emocjonalnej i jej znaczenia w efektywności – zarówno biznesowej, jak i osobistej. Na podstawie kilkudziesięcioletniego doświadczenia i przeprowadzenia szeregu badań stworzył autorskie podejście dotyczące radzenia sobie z doświadczaną presją. Jego najnowsza książka „Performing under preassure” została okrzyknięta przez The New York Times „sukcesem roku”. Dr Hendrie Weisinger jest także autorem koncepcji „ zarządzanie złością”.

Weisinger regularnie prowadzi konsultacje i warsztaty rozwojowe dla kadry zarządzającej – zarówno dla biznesu, jak i organów amerykańskiej admiracji państwowej. Wykłada także na wielu uczelniach wyższych w Stanach Zjednoczonych, w tym m.in. w UCLA, Wharton, NYU, Cornell, Uniwersytet w Waszyngtonie, Penn State, i Columbia. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 20 języków i znalazły się na liście bestselerów The New York Times. Jego najnowsze działo to książka pt.: „Performing Under Pressure”, do której zostały stworzone warsztaty e-learningowe. Od sierpnia 2017 roku jego autorskie podejście jest promowane także na rynku polskim za pośrednictwem HR Development.

Choć intensywnie bada aspekty inteligencji emocjonalnej w biznesie, równie mocno dotyka aspektów społecznych i edukacyjnych – jego artykuł do TV Guide „Tutored by Television” instruował rodziców, jak używać telewizji do rozwoju inteligencji emocjonalnej u swoich dzieci. Z kolei, artykuł pt. „”So You’re Afraid To Criticize Your Boss” w The Wall Street Journal został wybrany jako jeden z sześćdziesięciu najlepszych artykułów, jakie pojawiły się w kolumnie dedykowanej dla menadżerów – „Manger`s Column”. Regularnie publikuje również na łamach: PsychologyToday.com, Huffington Post, Execunet.com, Lifehack.org

Weisinger jest znanym i cenionym naukowcem w Stanach Zjednoczonych – wziął udział w ponad 500 programach radiowych i telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych – w tym m.in. w The Today Show, Good Morning America, Oprah, NPR i ESPN. Obecnie pracuje nad dwoma nowymi książkami pt. „The Mobile Skill Set” i „Flying Like Superman”.

Jako firma HR Development jesteśmy dumni, że dr Hendrie Weisinger dołączył do grona naszych strategicznych partnerów oraz jako wyłączny przedstawiciel na rynku polskim będziemy promować jego techniki do rozwoju inteligencji emocjonalnej. www.hankweisingerphd.com